چهارشنبه, ۱۵ جمادی الثانی ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۲/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
انقلاب اساسی به معنی تغییر حکام نیست؛ بلکه به معنی تغییر رژیم و تأسیس نظام اسلام است!
بسم الله الرحمن الرحيم

انقلاب اساسی به معنی تغییر حکام نیست؛ بلکه به معنی تغییر رژیم و تأسیس نظام اسلام است!

(ترجمه)

هوثی‌های یمن در صنعا و سایر نقاط تحت ادارۀ‌شان از روز 21 سپتمبر-که با چهارمین سالروز انقلاب آن‌ها برابر است- تجلیل کردند. انقلابی را که هوثی‌ها از آن تعریف دارند، با اتخاذ تصمیم حکومت ائتلافی در سال 2014م که در آن وقت توسط صدراعظم یاسین داوا رهبری می‌شد، آغاز گردید. اما این انقلاب فقط جز فصلی از جنگ انگلیسی-امریکایی در یمن چیزی دیگری نبود؛ درست همان‌گونۀ که نیاکان‌شان در گذشته انجام دادند. انقلاب 26 سپتمبر در سال 1962م که توسط امریکا سازماندهی و به راه انداخته شد و از رژیم نوظهور جمهوریت توسط جمال عبدالناصر حمایت نمود. این درحالی بود که انگلیس انقلاب را به دلیل این‌که از عدن بیرون نشود، تحریم کرده و از حکومت سلطنتی، که توسط امام محمد البدر رهبری می‌شد، در برابر جمهوری‌خواهان حمایت خود را اعلان کرد و از آل سعود بخاطر حمایت بیشتر آن کمک گرفت تا جایی‌که جنگ میان طرفداران خاندان شاهی و جمهوری خواهان هفت سال طول کشید.

امروزه توازن ماموریت عوض شده است؛ طوری‌که هوثی‌ها(نسل شاهان) به دامن ایران افتاده تا مزدوران جدیدی برای امریکا باشند و جناح مقابل آن‌ها شعار مردود شمردن راهکار پیشنهاد شدۀ بانک جهانی را، که با تطبیق آن هوثی‌ها در یمن قدرت را در دست گرفته و مزدوران انگلیس را بیرون می‌کنند، سر داده اند. این جنگ بین‌المللی میان امریکا و انگلیس، یمن را در آشفتگی جنگی‌که چهار سال ادامه یافت، قرار داد. این جنگ باعث شد تا جان هزاران بی‌گناه گرفته شود، میلیون‌ها تن دیگر گرسنه بماند، زیربناها ویران شود، معاشات قطع شود، امراض کشنده افزایش یابد، خدمات اولیه برهم بخورد، استخراج نفت متوقف شود، قیمت‌ها بالا برود، ریال یمنی ارزش خود را ازدست دهد و بحران‌ها و مصائبِ دیگر نیز به وجود آید.

امریکا با به تصویر کشیدن هوثی‌ها در جمع قربانیان جنگ در مقابل انظار عامۀ جهان، برای عربستان در شعله‌ور ساختن این جنگ چراغ سبز نشان می‌دهد، در حالی‌که قربانیان این جنگ مردم ملکی یمن می‌باشند. امریکا تلاش نموده تا نمایش این گونه قربانی شدن‌ها را  از طرق مختلف و یا سازمان ملل گسترش بدهد تا توسط این جنگ آن‌ها را از دسائس مزدوران انگلیس نجات داده و نفوذ‌شان را به شکل کلی از میان بردارد. هرچند باوجود این همه، امریکا می‌خواهد تا نقش ایران را در منطقه محدود ساخته و به عربستان سعودی در قضیۀ یمن نقش آفرینی نماید تا به اثبات برساند که هوثی‌ها در قدرت سهم داشته و در تلاش گسترش آن هستند. این در حالی‌ست که انگلیس تلاش دارد تا نفوذ‌ش را در یمن با ایجاد موانع در برابر هوثی‌ها و کم کردن ادارۀ شان در نقاط ممکن، حفظ داشته باشد. انگلیس این خواست‌اش را از طریق امارات متحدۀ عربی، مزدورانش هادی و سایر مزدوران محلی‌اش در داخل یمن به پیش می‌برد.

هوثی‌ها اهداف انقلاب‌شان را در مخالفت با اهداف انقلاب سال 1962م ندانستند، ولی افرادی‌که به انگلیس وفادار بودند، توسط مردم در درون نظام تبدیل و تغییر شدند، بدون این‌که نظام در مجموع تغییر داده شود. آن‌ها راه انقلاب خمینی ایران را تعقیب نمودند که نفوذ سیاسی انگلیس را از ایران بدور کرده و با نفوذ امریکایی مبدل ساخت و نظام جمهوری را در آن بنا کرد که بصورت کامل از انقلاب فرانسه اخذ گردیده بود و بسیار دور از اسلام بود. آن‌ها پیروان‌شان را تحت نام نظام قرآنی گمراه ساختند، در حالی‌که آیا ممکن است جمهوریت بخشی از نظام قرآنی باشد؟! شما را چی شده است؟ چرا چنین قضاوت می کنید؟!

ای مردم یمن! تا چی زمانی این افراد شرور به فریب دادن شما ادامه خواهد داد و شما در جنگ آن‌ها برای باداران‌شان، که قدرت‌های بزرگ استعماری و کافر هستند، خواهید سوخت؟ انقلاب واقعی آنست که نظامی را از بنیادش ریشه‌کن کرده و نظام درست دیگری به جای آن قرار داده شود و هیچ نظامی درست دیگری بجز اسلام در روی زمین وجود ندارد. دینی‌که ما شما را امروزه به تأسیس نظام آن فرامی‌خوانیم-که همانان خلافت بر منهج نبوت می‌باشد- بر خرابه‌های بجا ماندۀ نظام جمهوریت تإسیس گردد؛ نه این‌که تنها افراد تغییر یابند و نظام جمهوریت-که از فرهنگ غربی گرفته شده است- بجای خود باقی بماند. نظام جمهوریت به هیچ صورتی از اسلام نیست. در اصل کمتر دیده می‌شود که کسی شعار مرگ بر امریکا(حامی نظام جمهوریت در جهان) را سر بدهد. به این هم اکتفا نکرده؛ بلکه فرهنگ و تمدن‌شان را نیز در دست دیگر خود حمل می‌کنند. کسانی‌که خرد نداشته باشند، مدافعین این نظام‌ها را شهدای جنگ می‌نامند؛ در حالی‌که آن‌ها فقط جنگجویان بی‌تأثیر و خاکستر هستند!

بگذارید تا مردم یمن با قاطعیت بدانند که هیچ چیزی آن‌ها را از این زنده‌گی مصیبت زده، جنگ، تضاد‌‌های گروهی، نژادی و منطقوی بجز نظام اسلامی رهانیده نمی‌تواند. همانا خلافت راشده برمنهج نبوت است که اسلام و قضاوت‌های روشن و مناسب‌اش را-که مشکل انسان را منحیث انسان بدون در نظر داشت، دین، رنگ ونژاد حل می‌نماید- پیاده می‌سازد. بنابر این، ما شما را به این چنین چیزی‌که سبب رضایت الله سبحانه‌وتعالی و خوشی‌تان در دنیا و آخرت می‌گردد، دعوت می‌کنیم.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایۀ یمن

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه