پنجشنبه, ۱۲ شعبان ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۴/۱۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :24 رجب 1440
تاریخ میلادی : یکشنبه، 31 مارس 2019م

شماره صدور:HTS ۱۴۴۰/۳۹

دفتر مطبوعاتی
ولایه سودان

اعلامیه مطبوعاتی

هیئتی از حزب‌التحریر-ولایه سودان، اعلامیه‌ی مطبوعاتیِ را به سفارت چین تسلیم داد

(ترجمه)

حزب‌التحریر-ولایه سودان، تحت رهبری استاد ناصر رضا،‌ رئیس کمیته‌ی ارتباطات مرکزیِ،‌ همراه با استاد‌ عبدالله عبدالرحمن، عضو شورای حزب‌التحریر-ولایه‌ی سودان،‌ عبدالله حسین و عبدالقدیر عبدالرحمن، اعضای کمیته‌ی ارتباطات مرکزیِ،‌ اعلامیه‌‌ای را تحت عنوان "خلافت ترکستان شرقی را آزاد خواهد کرد و اویغوری‌ها را از ظلم چین جنایت‌کار نجات خواهد داد"- که توسط داکتر عثمان بخاش رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر،  به عربی،‌ انگلیسی و چینایی ترتیب شده بود- به سفارت چین در خرطوم، تسلیم داد. هیئت برای تحویل اعلامیه به دولت چین اصرار داشت تا دست خود را از سر برادران و خواهران مسلمان ما در ترکستان شرقی بردارد.

در مقدمه‌ی اعلامیه‌ی مطبوعاتی نکات زیر بیان شده است: «رهبران چین جنایت‌کار با جواب نرم حکام مسلمان، به‌این ظلم ترغیب شده‌اند؛ حکامی‌که معاملات دالری را بر حمایت مسلمانان در ترکستان شرقی ترجیح می‌دهند؛ قسمی‌که توسط سکوت ناامید‌کننده‌ی‌شان در برابر جنایات هولناک و تلاش بی‌وقفه‌ی مقامات منفور چین برای دورکردن مسلمانان از دین‌شان، این موضوع را ثابت ساختند؛ دین اسلامی‌که قلب‌های این مسلمانان را مملو از اشتیاق‌کرده است؛ از زمانی‌که اجدادشان با نور آن هدایت شدند‌ و در اواخر قرن اول هجری عقیده‌ی آن‌را پذیرفتند.»

در اعلامیه‌ی مطبوعاتی، هم‌چنان به مصیبت‌های برادران و خواهران اویغوریِ ما در ترکستان شرقی به نقل از برخی رسانه‌ها و سازمان‌های حقوق بشری اشاره شده و این چنین بیان شده است: «انتلیجینس مگزین اطلاعیه‌ای را از حکومت چین منتشر کرده است که اسلام یک مرض ساری ا‌ست و به هرطریقی‌که شده، باید از بین برود؛ حتی با ابزار شکنجه و قتل. دیده‌بان حقوق بشر گزارش داده‌است که مقامات چین مسلمانان را تحت شکنجه‌های روانی و جسمی مجبور به ترک اسلام می‌کنند. نظر به گزارش بی‌بی‌سی، مقامات چینی مدعی شده‌اند که مجبور هستند تا با این شرارت‌های سه‌گانه مقابله کنند: تروریزم،‌ ایدیولوژی افراطی و دعوت به تجزیه‌طلبی. تحت این شعارهای دروغین،‌ مقامات چینی از شیوه‌های سرکوب‌گرانه‌ی مختلف استفاده می‌کنند؛ درحالی‌که مقامات چینی این همه کمپاین‌ها را انجام می‌دهند؛ آن‌ها از حاکمان مسلمان چیزی جز بی‌توجهی و همدستی نمی‌بینند.»

اعلامیه با این جملات جمع‌بندی شده است: «مسلمانان بی‌عدالتی‌ها را فراموش نخواهند کرد؛‌ بحران‌های جاریی را که با آن‌ها مواجه شده‌اند، یک ابرِ تابستانی زودگذر است. خلافت راشده بر منهج و طریقه‌ی نبوت که به‌زودی به اذن الله سبحانه وتعالی خواهد آمد،‌ پیروزی را برای برادران مظلوم ما در ترکستان شرقی به ارمغان خواهد آورد و تمام کسانی‌که بر آنان ظلم کردند و علیه شان ایستادند،‌ حساب پس خواهند داد. پیامبر صلی‌الله علیه وسلم فرموده اند:

«إِنَّمَا الإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ»

(رواه مسلم)

ترجمه: امام(خلیفه) سپری‌ست که در عقب وی جهاد کرده می‌شود و به وی پناه برده می‌شود.

و بعداً نه چین و نه دیگران جرئت خواهند کرد تا یک مسلمان را بیازارند؛‌ به‌خاطری‌که آن‌ها درک خواهند کرد که هرچیزی را که انجام بدهند،‌ دوبرابر بر آن‌ها خواهد آمد و الله قوی و قدرت‌مند است.»

ابراهیم عثمان(ابوخلیل)
سخنگوی رسمی حزب‌التحریر-ولایه سودان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه