جمعه, ۲۰ شعبان ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۴/۲۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :9 رجب 1440
تاریخ میلادی : شنبه، 16 مارس 2019م

شماره صدور:۱۵/۱۴۴۰

دفتر مطبوعاتی
تونس

اعلامیه مطبوعاتی

زنانِ تونسی؛ در جست‌وجوی عدالتِ اسلامی و ردِّ قیمومیت جهنمی!

(ترجمه)

در پایان کمپاینی‌که توسط بخش زنان حزب‌التحریر-ولایه تونس تحتِ عنوان: "زنانِ تونس از قیمومتی‌که آن‌ها را روانۀ جهنم می‌سازد؛ بی‌زار بوده و پیوسته در جستجوی عدالت اسلام اند." راه‌اندازی گردید؛ حزب‌التحریر-ولایه سودان، کنفرانسی را دایر و نکاتِ ذیل را مطرح نمود:

1. زنانِ مسلمان، امروزه بدترین حالت زندگی‌شان را تحت نظام سرمایه‌داری سپری می‌کنند؛ نظامی‌که منبعِ تمام بدبختی‌ها در عرصه‌های گوناگون بوده که زنان از آن رنج می‌برند و ایشان پیوسته در جست‌وجوی بهبود حالات جسمی و روانی خود هستند.

2. فراخوانی برای توانمندسازی زنان در تونس پس‌زمینه‌ها و اهداف شومی را در قبال دارد. هدف از تطبیق این برنامه‌ها؛ جز محروم ساختن آنان از تمام حقوق و امتیازات‌ و موقف مادری‌شان و این‌که آن‌ها را از تحت قیمومت مردان خارج سازند، چیزی دیگری نیست. این به‌خاطر آن است که زنان نقش مردان را در جامعه ایفاء نموده و نظریۀ جندر(مساوات) را عام بسازند.

3. منظور از هم‌چو برنامه‌های محلی، که از سوی استعمارگران به‌غلامان‌شان دستور داده شده و یا هم در سایۀ پابوسی به‌خارجی‌ها به‌پیش برده می‌شود، از یک طرف برای ازبین بردن مفاهیم اسلامی از جامعه بوده و از سوی دیگر، محروم ساختن زنان از نقش حیاتی و بنیادیی‌که در زندگی خانوادگی بازی می‌کنند، می‌باشد.

4. از این‌رو، بخش زنان حزب التحریر-ولایه تونس به‌شدت سعی و تلاش دارند تا فساد و بی‌بندوباری، پلان‌ها و راهکارهایی‌که زنان را به‌مثابۀ ابزار قرار داده و از آن‌ها در پروژه‌های غربی تحت عنوان آزادی، مدرنیته، سیکولریزم و توا‌مندسازی اقتصادی بهره‌برداری می‌کند، در معرض دید قرار داده و افشا نمایند.

 ما در بخشِ زنان حزب التحریر-ولایه تونس توجۀ شما را به‌این حقیقت-با توجه به‌این‌که دولت اسلامی تضمین‌کنندۀ نیازمندی‌های زنان و خانواده‌ها می‌باشد؛ نه تضمین‌کنندۀ آزادی‌ها و یا هم جمع‌کنندۀ مالیات- مبذول می‌داریم! علی‌الرغم این، نظام اجتماعی اسلام برای زنان و خانوادها توانمندسازی واقعی را تضمین می‌کند. احزاب مختلف پیوسته تلاش می‌کنند تا بدیلی برای نظام اجتماعی اسلام قرار دهند؛ بناءً از شما می‌خواهیم تا همگام با ما در راستای تأسیس دوبارۀ خلافت اسلامی بر منهج نبوت کار و فعالیت نمایید تا دولتی را تأسیس نماییم که رسول الله ﷺ به‌بازگشت آن به‌طریقۀ نبوت بشارت داده است؛ چون خلافت سپر و در عین حال مسیری‌ست که منتهی به بهشت می‌شود. بر شماست تا فریب ذلت استعمارگران را نخورید و در صددِ اجر و پاداش این کار خیر شوید.خواهران عزیزم! با ما در برابر نظام سرمایه‌داری بپیوندید و دین و قوانین بی‌نظیر الله سبحانه‌وتعالی را حمایت کنید.                                                                                            

  الله سبحانه وتعالی می فرماید:                                                                                                                                                                                                                                                                         ﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ

[محمد: 7]

ترجمه: ای کسانی‌که ایمان آورده اید؛ اگر(دین) الله را نصرت دهید، الله(سبحانه‌‎وتعالی) شما را نصرت خواهد داد.

وکیل حنان خمیری

سخنگوی رسمی بخش زنان دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه تونس

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه