جمعه, ۲۰ شعبان ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۴/۲۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :28 جمادی الثانی 1440
تاریخ میلادی : سه شنبه، 05 مارس 2019م

شماره صدور:۰۰۸/۱۴۴۰

دفتر مطبوعاتی
ولايه سوریه

اعلامیه مطبوعاتی

دولت‌های حامی نظام سوریه با افزودن به درد مردم این سرزمین، می‌خواهند آن‌ها را مطیع ساخته و من‌حیث ابزاری برای تطبیق تصامیم کنفرانس‌های بین‌المللی استفاده کنند

(ترجمه)

حاکم ظالم سوریه و حامی روسیِ آن بمباردمان‌های خود را در شهرها و مناطق آزادشده‌ی شمال سوریه تشدید کرده اند؛ آن‌ها از موشک‌انداز و توپ‌خانه و هم‌چنان از هواپیماهای جنگی، که ماه‌ها از آسمان مناطق آزادشده غایب بودند، استفاده می‌کنند.  یکی از نتایج تشدید این حملات، قتل عام اطفال، زن‌ها، سال‌خورده‌گان و هم‌چنان بی‌جاشدن مردم در مناطق هدف گرفته می‌باشد که باعث سرگشته‌گی و خشم آن‌ها شده است. حامیِ روسی می‌کُشد و بی‌جا می‌کند و ضامن ترکی از عبور گروه‌ها از خطوط قرمز جلوگیری می‌کند و آن‌ها را در خاموشی نگه‌می‌دارد.

ای مردم شام و پیروان اسلام! قتل عام‌های وحشیانه‌ای‌که در میان‌تان انجام می‌شود، تنها یک راه است که می‌خواهند توسط آن نتایج کنفرانس سوچی را بر شما بقبولانند. مهم‌ترین آن ایجاد یک منطقه‌ی امن است که در پشت آن حاکم ظالم شام و یاران او محافظت خواهند شد. این منطقه را تبدیل به یک زندان بزرگ خواهد کرد و شما را از ترک آن بازخواهد داشت تا رسیدن به هدف انقلاب‌تان، که همانا براندازی رژیم است، مشکل شود. این برعلاوۀ گشایش راه‌های بین‌المللی است که توسط آن حاکم ظالم سوریه قادر خواهد شد تا به مناطق آزادشده دست‌یافته و باعث قدرت مطلق او بر مناطق آزادشده خواهد شد.

این برهمه واضح است که نقش رژیم ترکیه و نقش نقاط بازرسیِ آن، تنها برای نظارت بوده و برای حفاظت‌تان نیست. بناءً خود را با خواب‌هایی‌که فقط در تصورات می‌گنجند و در واقعیت جایی ندارند، وابسته نکنید. این آشکار شده است که رژیم‌های حاکم در سرزمین‌های اسلامی برای حفاظت مردم خود کار نکرده و برای کشتن آن‌ها کمر بسته اند و اگر مردم فقط فکر انقلاب علیه آ‌ن‌ها را درسر داشته باشند، آن‌ها را از دم تیغ خواهند گذراند. بنابر این، آن‌ها چگونه از مردم خود مخافظت خواهند کرد؛ قسمی‌که این برای تان واضح شده است؟!‌ این رژیم‌ها فقط به فکر منافع خود و باداران‌شان هستند؛‌ حتی اگر به قیمت جان و خون مسلمانان باشد.

ای مسلمانان سرزمین پربرکت شام! تسلیم‌شدن تان به تصامیم کنفرانس‌های بین‌المللی، شما را از جنایات مستبد شام و بادارنش حفاظت نخواهد کرد. خاموشیِ تان در گفتن کلمه‌ی حق، انسان‌های ضعیف‌النفسی را مجال داده تا با خون قربانیان‌تان تجارت کنند. شما انتخابی ندارید؛ مگر این‌که مقاوم و صبور باشید و این‌که تمام این تصامیم را رد کنید. هم‌چنان، باید در مقابل کسانی‌که می‌خواهند سرنوشت انقلاب‌تان‌را ازبین ببرند، صدای خود را بلند کنید؛‌ انقلابی‌که تلاش‌های ارزش‌مند و مخلصانه‌ای را برای آزادی از ظلم و بی‌عدالتی و برای تأسیس حکومت اسلامی، با خود دارد. بدانید که تنها تضمین‌کننده‌ی تان الله سبحانه‌و‌تعالی است. او تعالی در کتاب مبارک‌اش چنین می‌فرماید:

﴿وَنُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ * وَنُمَكِّنَ لَهُمْ فِي الْأَرْضِ وَنُرِيَ فِرْعَوْنَ وَهَامَانَ وَجُنُودَهُمَا مِنْهُمْ مَا كَانُوا يَحْذَرُونَ

 [قصص: 5-6]

ترجمه: ما بر آن هستیم که بر مستضعفان روی زمین نعمت دهیم، آنان را پیشوایان سازیم، وارثان گردانیم، آن‌ها را در سرزمین مکانت بخشیم و به فرعون و هامان و لشکریانش چیزی را که از آن می‌ترسیدند، نشان دهیم.

و او ذات یکتا می‌فرماید:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ يَنْصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ

[محمد: 7]

ترجمه: ای کسانی‌که ایمان آورده‌اید، اگر الله(سبحانه‌وتعالی) را یاری کنید، شما را یاری خواهد کرد و پایداری خواهد بخشید.

بناءً به حمایت الله سبحانه‌وتعالی تمسک جسته و باهم با حزب‌التحریر کار کنید؛ رهبری‌که به مردم خود دروغ نمی‌گوید و با فعالیت در راستای تأسیس خلافت راشده بر منهج و طریقۀ نبوت، که قانون الله سبحانه‌وتعالی را در زمین پیاده می‌کند؛ از مسلمانان حفاظت کرده و مواظب امورشان است و هم‌چنان، این پیام اسلام-مهربانی به بشریت- را حمل می‌کند. الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید: ‌

﴿وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آَمَنُوا مِنْكُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِي الْأَرْضِ كَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِينَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَلَيُمَكِّنَنَّ لَهُمْ دِينَهُمُ الَّذِي ارْتَضَى لَهُمْ وَلَيُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْنًا يَعْبُدُونَنِي لَا يُشْرِكُونَ بِي شَيْئًا وَمَنْ كَفَرَ بَعْدَ ذَلِكَ فَأُولَئِكَ هُمُ الْفَاسِقُون

 [نور: 55]

ترجمه: الله(سبحانه وتعالی) به کسانی از شما که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام داده‌اند، وعده می‌دهد که قطعاً آنان را حکمران روی زمین خواهد کرد؛ همان گونه که به پیشینیان آن‌ها خلافت روی زمین را بخشید و دین و آیینی را که برای آنان پسندیده، پابرجا و ریشه‌دار خواهد ساخت و ترس‌شان را به امنیّت و آرامش مبدّل می‌کند؛ آن‌چنان که تنها مرا می‌پرستند و چیزی را شریک من نخواهند ساخت و کسانی‌که پس از آن کافر شوند، آن‌ها فاسقان اند.

احمد عبدالوهاب
رئیس دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه سوریه

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه